דף הבית > מלגות

מלגות

האגודה הישראלית ללימודים קנדיים (ע"ר) רואה בעידוד דור צעיר של חוקרים באקדמיה בלימודים קנדיים כעדיפות עליונה ועל כן היא מעניקה מידי שנה מלגות לתלמידי (ות) תואר שלישי ושני באוניברסיטאות בישראל.

המלגות מיועדות לתלמידים מצטיינים החוקרים בנושאים בעלי תכנים קנדיים או בעלי ענין משותף לקנדה וישראל על מנת שיוכלו לצאת לקנדה לתקופה של בין חודשיים לשלושה לצרכי המחקר שלהם.
המלגות מתחלקות לשתי קטיגוריות: לתלמידי האוניברסיטה העברית ותלמידי שאר האוניברסיטאות.

לתלמידי האוניברסיטה העברית המלגות הן על שם פיטר לוהיד (מי שהיה ראש ממשלת אלברטה) והמילגה ניתנת במימון הדדי (חצי – חצי) של מרכז הלברט ללימודים קנדיים באוניברסיטה העברית ושל האגודה הישראלית ללימודים קנדיים.

לתלמידי שאר האוניברסיטאות המלגה ניתנת בלעדית ע"י האגודה הישראלית ללימודים קנדיים ונקראות על שמו של פרופסור אריה שחר מי שהיה הנשיא הראשון של האגודה.

מלגות ע"ש אריה שחר:

2016
נאוה קינר פרסוב

"Housing regeneration startegies and their evaluation – learning from the Israeli and Canadian experiences"

2015
חנה מוסקוביץ

"Comparing Regionalism and multi- level identity promotion in Quebec and Wallonie: Knowledge policies as a prism"

מלגות ע"ש פיטר לוהיד:

2019
רחל זליגר

"Prophet and Loss? Triggers that precede the enactment of national laws regulating the foreign funding of non-profit organizations in high-income economies"

2016
אלון זויזנר

2015
לורין אבוקסיס-קנדרבי
קרן בורנשטיין-נתיב
ענבר מזרחי

אנו גאים לציין שלראשונה סטודנטית ישראלית זכתה במילגת פוסט-דוקטורט של המועצה הבינ"ל ללימודים קנדיים ב-2017. שאנה רוזנבלט מאור מהאוניברסיטה העברית זכתה במילגה על עבודתה "Transgressive Holocaust Narratives".
יצויין ששאנה זכתה במילגת פיטר לוהיד ב- 2010.